Minifigurki - czyli jak nająć najemników.

Minifigurki LEGO, są słodkie - tak jak najbardziej, w dodatku występują w wielu wersjach i mogą służyć do wielu celów. W naszym wypadku będą zazwyczaj wojownikami, nie znającymi litości i nie jest istotne, czy będą to owadokształtni kosmici z serii Galaxy Squad, krwiożerczy Wikingowie (niestety ta seria już dawno nie jest produkowana), waleczni wojownicy NinjaGo, czy członkowie klanów Chima.

W wypadku BrikWars, Minifigi posiadają 4 indywidualne charakterystyki, przedstawione na kartach postaci (dostepnych na dole artykułu). Dla wielu minifigów podstawowe wartości są wspólne ale bohaterowie i specjalne minifigi, mogą potrzebować indywidualnych kart (dwustronnych):

  • Umiejętność (Skill) - w większości wypadków będzie to szansa na wykonanie akcji (trafienie przeciwnika, zbudowanie czegoś z klocków lub zniszczenie). Wyrzuconą wartość porównuje się z szansą powodzenia akcji (w wypadku walki jest to obrona). Domyślna wartość, to 1d6
  • Ruch (Move) - Czyli maksymalna odległość jaką minifig może pieszo pokonać w swojej fazie ruchu po płaskim terenie. Domyślna wartość to 5" (5 cali).
  • Obronę (Armor) - ta charakterystyka definiuje jak wiele obrażeń jest w stanie minifig wytrzymać podczas jednego ataku (szansa powodzenia ataku - vide Umiejętność). Domyślna wartość to 4. Oznacza to, że jeśli ktoś naszego minifiga zaatakuje i wyrzuci na 1d6 4 oczka lub mniej, to nasz wojownik otrząśnie się oszołomiony i pójdzie dalej w bój, ale jeśli na kostce wypadnie 5 lub 6 oczek... to niestety zginie (oczywiście w możliwie widowiskowy i bohaterski sposób).
  • Koszt (Cost) - To cena w punktach, jaką musimy zapłacić za ... najęcie danego minifiga do naszej armii. Na koszty naszej armii skłądają się zarówno minifigi jak i ich ekwipunek, pojazdy, umocnienia etc. Domyślny koszt zwykłego najemnika bez ekwipunku, to 4 punkty.

Bohaterowie posiadają dodatkowo "Specjalizację", która pozwala na dodatkowe umiejętności ale jej omówieniem zajmiemy się później.

Znaczniki: 
Dodatkowe zdjęcia: 
Karta postaci - 1 stronna
Karta postaci - 2 stronna