Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Abordaż

Bez możliwości dokonania abordażu, "Bitwy Morskie" nie byłyby kompletne, dlatego poniżej przedstawiam zasady, umożliwiające wprowadzenie tego sposobu walki na morzu. Abordaż był dokonywany poprzez zetknięcie się dwóch okrętów i prowadzenie walki bezpośrednio na ich pokładach, celem przejęcia wrogiej jednostki.

W "Bitwach Morskich" jako "załoga", która może dokonać abordażu, traktowana jest "Siła ognia". Sam manewr, zobrazowany jest na rysunku obok... jednostka jednego gracza, musi dopłynąć do jednostki przeciwnika i ustawić się burta w burtę z nią. Następnie wykonywany jest przez każdą jednostkę rzut taką ilością kostek, w jakiej wysokości mają siłę ognia. Po obu stronach zdejmowana jest odpowiednia wartość ale tylko z cechy "siły ognia".

  • Jeśli obie jednostki nadal mają czym atakować, czekają do najbliższej kolejki gdy któraś ze stron będzie aktywna i kontynują walkę w zwarciu.
  • Jeśli któraś z nich straci całą siłę ognia, jest przejmowana przez przeciwnika, bez względu na to czy była jednostką atakującą, czy atakowaną. Zwycięzca może jej używać jako jednej ze swoich jednostek albo... zatopić automatycznie, bez konieczności zadawania dodatkowych obrażeń.
Dodatkowe zdjęcia: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif