Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Zasady podstawowe

Wersja podstawowa zasad, ma na celu zaznajomienie graczy z mechaniką gry i umożliwienie rozegrania podstawowego scenariusza - "Do ostatniej kropli krwi", za pomocą samodzielnie zbudowanej floty. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto ustalić wspólnie poziom rozgrywki - np. 50 punktów. W takiej długości powinna się zmieścić flota każdego z graczy. To czy będzie to jedna długa jednostka... czy 5 małych, pozostaje wyborem każdego z graczy, aczkolwiek ustalenia odnośnie ilości jednostek, również są możliwe.

Na analogicznej zasadzie można uszczegółowić zasady odnośnie budowy statków, np. ograniczając się jedynie do średniowiecza albo do czasów piratów w XVI-XVII wieku. Oczywiście konflikty współczesne, również są możliwe do odwzorowania.

Prezentowane poniżej zasady stanowią pewien szkielet systemu bitewnego, który może być dalej rozbudowywany zarówno o scenariusze (np. transport złota, obrona fortu) jak i o elementy środowiskowe - możliwość grania potworami morskimi, wpływ wiatrów i prądów morskich. To oczywiście tylko przykłady i garść pomysłów, które można mnożyć i rozwijać.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif