Równia pochyła to płaska powierzchnia nachylona do poziomu pod pewnym kątem. Znana była ludzkości już od starożytności. Przykładem równi jest dowolna pochylnia - a właśnie z ich pomocą prawdopodobnie powstawały piramidy. Ten moc ma za zadanie zademonstrować działanie równi z tarciem. Jeżeli ciało spoczywa, to siła tarcia równoważy działające na nie pozostałe siły lub jest od nich większa.
Jak wszyscy, to wszyscy - potwory też mają święta. Rodzina Yetich śnieżnych w ramach "postnej kolacji" szykuje nietoperza... a tymczasem szalony naukowiec szykuje się... do zdjęcia życia, które na zawsze zmieni jego karierę i rzuci nowe światło na jedną z odwiecznych zagadek nauki. Oczywiście cała rzecz się dzieje daleko, daleko... tuż za sąsiednim wzgórzem od Świątecznej Wioski LEGO.
Pentago, to gra logiczna bazująca na schemacie "kółka i krzyżyka". Pozornie nudne zasady jednak zmieniają diametralnie rozgrywkę jeśli zastosujemy obrotową planszę i konieczność ułożenia w rzędzie nie trzech a pięciu własnych pionków.
Plansza do Pentago składa się z czterech ruchomych części o wielkości 3x3 pola każda.
Bohaterów poznaje się nie po tym jak zaczynają, lecz po tym jak kończą. Shadowrun jest systemem RPG, wymagającym czujności na każdym kroku. Nie jest istotne, że znasz swojego agenta od lat - zawsze jest szansa, że ktoś komu na tym zależy zaproponował mu lepszy układ, dlatego wybór jest prosty - wszyscy sobie ufamy i... sprawdzamy.
Los jest niezwykle kapryśnym bóstwem... w dowolnej chwili jest gotów pomóc każdemu lub sypnąć piaskiem w oczy i uniemożliwić realizację dowolnych planów. Dla tych, którzy chcieliby w sposób szczególny "złozyć mu ofiarę" lub zaryzykować "kuszenie losu", powstała niniejsza praca. Tron Losu służy do wykonywania rzutów kostkami, ograniczając jednocześnie teren, na którym kostki się mogą "rozsypać".
Kostkownica jest pomysłem niezbyt nowym, bo pojemniki do rzucania kostek, zapobiegające ich "szukaniu pod stołem" są obecne wsród osób grających w tej czy innej formie od dawna, niemniej ta, konkretna jest zbudowana w całości z klocków LEGO. Ponadto zawiera "pojemnik" na kostki i jest łatwa do przeniesienia w nieco większej kieszeni.
Ten MOC jest trochę wspominkowy a trochę pożegnalny, nawiązuje bowiem do serii LEGO Hobbit, która jest już zakończona. Został stworzony na potrzeby konkursu polybagowego organizowanego na LUGPOL'u.
W 2015 firma LEGO wprowadziła na rynek zestaw o numerze katalogowym 31032 - Czerwone bestie (Red Creatures) z serii Creator. Zestaw posiada gotowe instrukcje, pozwalające na zbudowanie z zawartych w nim klocków smoka, węża i skorpiona. Czy jednak można zrobić z niego coś więcej? - To klocki, więc oczywiście że można.
To, że LEGO jest zaraźliwe wiedziałem już od dawna, ale że moja żona się nim zarazi - to nawet przez myśl mi nie przeszło. W efekcie powstał domek, o niezwykłej konstrukcji - umożliwiający swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń.
Prace trwały długo... konstrukcja byłą wielokrotnie przebudowywana i usprawniana... ale efekt jest wspaniały a co najważniejsze bawialny. Całość zajmuje dwie płyty bazowe - czyli 32 x 64 study (kropki).