Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Leczenie w BrikWars - suplement autorski

Oryginalne zasady Brikwars nie przewidują leczenia postaci. W chwili przebicia jej ochrony, po prostu postać ginie i... tyle ją widzieli, jednak praktyka pokazuje, że czasem taka możliwość by się przydała.

W rozgrywkach praktycznych nie raz i nie dwa występował dylemat "wskrzeszenia", za pomocą specjalnej umiejętności bohatera, co tylko dowodzi, że profesja lekarza jest potrzebna, tak samo jak profesja pilota.

Poniżej przedstawiam charakterystykę umiejętności specjalnej "leczenie" oraz jej działanie w praktyce. Starałem się ją opracować tak, aby wdrożenie tego suplementu pozostało w zgodzie z duchem właściwym gry. Ze względu na specyfikę umiejętności, do gry z jej użyciem warto przygotować trochę znaczników (najlepiej czerwonych, chyba że ktoś ma zieloną krew ;)), a teraz do rzeczy:

Umiejętność Leczenia

Aby mówić o leczeniu, niezbędne jest wprowdzenie pojęcia rany. Zgodnie z oryginalnymi zasadami, jeśli nasz minifig zostaje trafiony i obrażenia zadane mu przekraczają jego obronę, wtedy ginie. W wypadku zastosowania tego suplementu, różnica między zadanymi obrażeniami a obroną zamienia się w rany, jakie minifig otrzymał - jeśli gracz broniący zadeklaruje, że będzie podejmował leczenie, jeśli nie gra toczy się zgodnie ze standardowym scenariuszem. Dobrą ideą jest zaznaczenie ich za pomocą znaczników (np. czerwonych groszków). Przeprowadzenie leczenia jest możliwe jedynie w najbliższej kolejce, po otrzymaniu przez minifiga rany. Ranny minifig nie może podejmować żadnej akcji ani samodzielnego ruchu, może jednak być niesiony, przez towarzyszy, z połową ich prędkości. W wypadku gdy minifig jest na pojeździe, pojazd może się przemieszczać bez żadnych kar, o ile minifig nie był jego jedynym pilotem. W tym ostatnim wypadku, mają zastosowanie standardowe zasady poruszania się pojazdów pozbawionych pilota.

Koszt punktowy: 2

Sposób użycia: Leczenia używamy jako akcji standardowej (może być łączona). Akcja leczenia może być podjęta jedynie w najbliższej turze akcji gracza leczącego, Lekarz musi być bezpośrednio przy rannym pacjencie. Wszystkie minifigi, które nie otrzymały natychmiastowej pomocy giną i może im pomóc jedynie wskrzeszenie. Aby użyć leczenia, używamy swojej kości umiejętności. Trudność leczenia jest równa ilości ran, jakie postać odniosła. Aby osiągnąc sukces, należy wyrzucić na kości umiejętności liczbę wyższą od ilości ran. Niepowodzenie testu oznacza, że leczony minifig zginął a lekarz nie zdołał mu pomóc. Oczywiście przerzuty, przy wyrzuceniu 6 (lub 10 w wypadku gdy leczy bohater) są jak najbardziej stosowane.

UWAGA 1: Leczyć może jedynie minifig z wykupioną umiejętnością leczenia

UWAGA 2: Minifig, który był leczony uznawany jest w turze leczenia za zdezorientowanego i nie może wykonać żadnej akcji

Konsylium lekarskie

Jeśli w okolicy rannego, znajduje się więcej niż jeden lekarz, można zwołać konsylium lekarskie, które udziela pomocy grupowej. Problem z lekarzami jest jednak taki, że każdy ma własną metodę stawiania pacjenta na nogi i... każdy uważa, że jego metoda jest najlepsza, dlatego każdy dodatkowy lekarz biorący udział w danym leczeniu powoduje karę -1 do rzutów leczenia. Gdy leczy konsylium, rzuca się po prostu odpowiednią ilością kostek umiejętności w stosunku do ilości biorących udział w leczeniu lekarzy. Utrzymana jest również zasada iż w wypadku standardowego minifiga nie może go leczyć więcej niż trzech lekarzy na raz. Pozostałe zasady jak w wypadku leczenia przez pojedynczego lekarza.

UWAGA: minifigi posiadające umiejętność leczenia, warto jest oznaczyć w jakiś sposób (np. białym groszkiem), aby uniknąc nieporozumień)

Przykład użycia umiejętności (By X3qtor):

  1. Atak skuteczny, rzuty na obrażenia, rzuty na obronę, wynik na obrażenia: 8, wynik na obronę: 6, efekt: śmierć chyba, że podejmowana jest akcja leczenia,
  2. Zaznaczamy różnicę (np. dwoma groszkami): 8-6=2
  3. W najbliższej turze gracza, którego minifig jest leczony, lekarz musi znajdować się przy nim i wykonać test umiejętności na różnicę, czyli wyrzucić na kości umiejętności więcej niż 2 aby wyleczyć minifiga.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
9 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.