Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

LEGO 75088 Star Wars Komandosi Senatu do BW

Battlepacki z żołnierzykami zawsze są mile widziane, jeśli chcemy stworzyć "na szybko" oddział bojowy, do starcia w BrikWars. W tym roku (2015) LEGO nas nieco rozpieściło i wypuściło na rynek kilka battlepacków z uniwersum Star Wars. Między innymi jest wśród nich piękny oddział komandosów senatu, w niebieskim umundurowaniu.

Poniżej prezentuję krótką rozpiskę przykładowych parametrów, na jakich można zawartość tego zestawu wprowadzić do BrikWars.

Działo szybkostrzelne:

Zgodnie z informacją na stronie LEGO, wielkość działa to 3". Optymalny poziom tej konstrukcji to moim zdaniem 4, tak więc samo działo to 12 punktów.

Jeśli przyjmiemy iż może się poruszać, na swoich 4 wspornikach z prędkością 10", to musimy dodać 5 punktów

Najwięcej kłopotów sprawić może w tym wypadku oddanie sposobu strzelania z tego działa. Przyjąłem, że odpowiednikiem jego może być 6 sprzężonych karabinów (broń długa) i w taki sposób rozwiązałem punktację: 6*5 = 30. Dzięki temu, operator działa może strzelać za pomocą jednego "guzika" tak, jakby strzelał z 6 krabinów (zasięg 12", trudność 3, obrażenia 1d6+1.

RAZEM: 47 punktów

Dowódca oddziału komandosów:

Dobry oddział nie może się obyć bez dowódcy. Przy standardowych statystykach (umiejętność 1d6+1, szybkość w zbroi 5"), oznacza to koszt 7 punktów, za dowódcę, 2 za jego zbroję (obrona 2d6+2) i 5 punktów za blaster (zasięg 12", obrażenia 1d6+1). Dodatkowo wydajemy 1 punkt na elitarne szkolenie i umiejętność dowódcy to 1d6+2.

RAZEM: 15 punktów.

Za dodatkowy 1 punkt możemy mu zwiększyć rzut na umiejętność o 1 punkt, ale nie wydaje się to niezbędne przy używanej broni.

Komandosi Senatu:

Trzech komandosów senatu stanowi siłę, która musi budzić respekt, zwłaszcza gdy mają wyszkolonego dowódcę, który umie wykorzystać potencjał takiego oddziału.

Każdy z komandosów to koszt 4 punktów (umiejętność 1d6, szybkość w zbroi 4"), zbroja kosztuje dodatkowe 2 punkty (obrona 1d6+4) i 5 punktów za blaster (zasięg 12", obrażenia 1d6+1).

Dodatkowo wydajemy 1 punkt na elitarne szkolenie i umiejętność komandosa to 1d6+1.

RAZEM: 12 punktów / komandosa (w sumie 36 punktów)

W podstawie suma punktów w takim battlepacku wynosi 94 punkty. To wystarcza aż nadto do dobrej zabawy. Oczywiście jest to oddział dla jednego gracza... drugi dobrze aby miał inny battlepack. Brakujące 2 punkty do 100, można rozdzielić np. po 0,5 punkta zwiekszając szybkość naszych 4 komandosów o 1" dla każdego.

Miłej zabawy.

Numery seryjne: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.