Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Magiczna Skrzynka GM'a

Jeśli kiedykolwiek po przeczytaniu jakiejś książki, chciałaś lub chciałeś wcielić się w jednego z jej bohaterów, albo wejść głębiej w świat stworzony przez jej autora, to gry RPG (Role Playing Games), zwane u nas Grami Fabularnymi to umożliwiają.

W grach tych najczęściej występują dwie podstawowe role - jedną z nich są gracze, prowadzący swoich bohaterów, przez świat a drugą... Mistrz Gry - czyli osoba kreująca ten świat. Oczywiście bywa iż reole te się przeplatają ze sobą a w niektórych systemach są traktowane wręcz wymiennie, niemniej tam gdzie jest przygoda, tam czasami trzeba również zbudować na szybko "kawałek świata", który trudno jest oddać słowami. Właśnie w celu wspomożenia w tym zdaniu Mistrza Gry, powstał niniejszy MOC z klocków LEGO.

Magiczna skrzynka GM'a (Mistrza Gry - z ang. Game Mastera), zawiera w sobie komplet kostek (zmieściłem dwa komplety po cztery kości sześcienne, ze względu na to, że ostatnio najczęściej siadam do systemów opartych na K6 (kostce sześciennej) lub mechanice FATE), zestaw figurek, które mogą reprezentować zarówno drużynę jak i jej przeciwników oraz parę podstawowych elementów, pozwalających na odwzorowanie "na szybko" co bardziej skomplikowanych sytuacji - np. pola bitwy.

Przykładowa scenka prezentuje właśnie drużynę otoczoną w małym domku przez przeważające siły wroga. Z jednej strony armia goblinów i orków a z drugiej nekromanta z wiernymi mumiami i zombie... cóż wybór między strzałą w oku a zjedzeniem mózgu nigdy nie był prosty...

 

Dodatkowe zdjęcia: 
Magiczna Skrzynka GM'a z klocków LEGO
Magiczna Skrzynka GM'a z klocków LEGO po otwarciu
Magiczna Skrzynka GM'a z klocków LEGO - trudny wybór... nieumarli, czy zielonoskórzy
Magiczna Skrzynka GM'a z klocków LEGO - trudny wybór... nieumarli, czy zielonoskórzy

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2820) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.