Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Obrażenia podczas walki grupowej

Oddział na celowniku

Jedną z zalet tworzenia oddziałów, jest to, że znacznie trudniej jest wyeliminować pojedynczą jednostkę, będącą członkiem oddziału. W dugą stronę trafienie oddziału jest znacznie łatwiejsze, ponieważ atakującemu wystarczy możliwość zobaczenia dowolnego minifiga z oddziału, lub nawet fragmentu podstawki oddziału aby oddać strzał w jego kierunku. Co więcej, ponieważ podstawka oddziału jest zazwyczaj większa od minifiga, atakujący dostanie dodatkowe bonusy do ataku za duży cel.

Od powyższej reguły jest wyjątek - atakujący może wybrać jako cel konkretną jednostkę w oddziale, jeśli jest ona dwukrotnie większa niż on. Przykładowo: chłop (minifig o wielkości 1) może rzucić kamieniem w konkretnego rycerza na koniu (wielkość 2) a rycerz może zaatakować konkretnego giganta (wielkość 4).

Rozdzielanie obrażeń

Pojedyncze ataki

Gdy oddział otrzymuje obrażenia od pojedynczego ataku, gracz broniący może wybrać jednostkę, która przyjmuje na siebie obrażenia. Z jednej strony najbradziej rzeczywistym wyborem jest wybranie jednostki najbliższej przeprowadzanemu atakowi, ale wewnętrzna dyspersja położenia jednostek oraz ich samopoświęcenie względem towarzyszy, zawsze może zaowocować tym, że jednostka z drugiego końca podstawki otrzyma obrażenia, zamiast naszej ulubionej jednostki.

Efekty dodatkowe

Jeśli efektem ataku jest np. wybuch, zadający obrażenia obszarowe, "dynamiczne" przemieszczanie się jednostek na podstawce nie jest już tak prosto dozwolone. Broniący się gracz nadal może wybrać, która jednostka otrzyma centralne obrażenia, ale pozostałe są dystrybuowane na jednostki z nią sąsiadujące, w zasięgu ew. wybuchu.

Atak wielokrotny

W wielu wypadkach oddział może paść ofiarą ataku wielokrotnego - np. gdy jest atakowany przez inny oddział, albo grupę jednostek wzajemnie ze sobą współdziałających, ew. skoncentrowany ogień artylerii tudzież dowolną mieszankę owyższych form ataku. Obrażenia wynikające z takieo ataku, są dystrybuowane przez gracza broniącego się z użyciem konkretnych reguł:

 • Gracz atakujący rzuca kośćmi, określając obrażenia i szeregując je od największych do najmniejszych.
 • Poczynając od największego, gracz broniący się przyporządkowuje wyniki do poszczególnych członków oddziału, dopóki wszyscy nie otrzymają obrażeń. Jeśli jakikolwiek z członków oddziału przeżył i nadal pozostały trafienia do rozdysponowania, rozpoczynana jest kolejna runda przydzielania obrażeń. Proces trwa, dopóki są obrażenia do przydzielenia, bądź dopóki cały oddział nie zostanie wybity do nogi.
  • Druga (i każda kolejna) runda nie może się rozpocząć, dopóki każda żyjąca jednostka w oddziale nie otrzyma obrażeń z pierwszej rundy
  • Obrażenia z każdej rundy się kumulują i członkowie oddziału są eliminowani z niego, tak szybko jak tylko otrzymają na tyle dużo obrażeń aby ich zabić.
 • Mimo iż gracz broniący się, może wybierać jednostki, którym przydziela obrażenia w dowolnej kolejności, do dobrego zwyczaju należy aby w drugiej rundzie zachować kolejność w jakiej są przydzielane obrażenia z pierwszej rundy.

Efekty dodatkowe przy ataku wielokrotnym

Jeśli oddział ma pecha i trafia na zmasowany atak z obrażeniami obszarowymi, należy rozpocząć od najtrudniejszego typu obrażeń:

 • W pierwszym rzucie należy rozpatrzeć efekty wybuchów
 • Następnie rozpatrujemy wszystkie ataki, które potencjalnie są niemal na pewno śmiertelne
 • Jako ostatnie w kolejności są rozpatrywane normalne ataki

We wszystkich przypadkach obrażenia należy rozdzielać kolejno od najwyższych do najniższych przed przejściem do kolejnego typu ataku.

 

Życzę wielu wspaniałych bitew.

 

Znaczniki: 

Dodaj komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
 • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.