Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

Ukrywanie się, Spostrzegawczość i Mistrz Broni - suplement autorski

Kto nie marzy czasami o stworzeniu oddziału przemykających cicho jak wiatr ninja, albo elfów, wyłaniających się z lasu niczym duchy... W drugą stronę jeśli coś może się ukryć, powinna być możliwość również tego odkrycia. W tym celu opracowane zostały dwie dodatkowe umiejętności - Ukrywanie się i Spostrzegawczość. Te dwie cechy aż proszą się, o stworzenie oddziałów złożonych z elitarnych wojowników, wyspecjalizowanych w danej broni - snajperów, lub mistrzów broni ręcznej, dlatego też od razu wprowadzona jest trzecia umiejętność - właśnie Mistrz Broni.

Poniższe umiejętności, zostały zainspirowane dodatkowymi kartami postaci, dostępnymi na stronie http://brikwars.com/supplement/, jednakże przerobiłem je zgodnie z własnym uznaniem.

  • Ukrywanie się - ta umiejętność umożliwia uzyskanie dodatkowego bonusu do osłony. Przy poruszaniu się z połową prędkości, jest to +1 do wartości osłony, oraz +2 wartości osłony, jeśli minifig stoi w miejscu i "nie zwraca na siebie uwagi" - oddanie strzału np. jest już zwracaniem na siebie uwagi. Wartości osłony kumulują się, czyli np. minifig, zasłonięty w 2/3 murkiem albo krzakami, ma modyfikator -4 (!!) do trafienia go. Koszt tej umiejętności to 2 punkty (* rozmiar struktury, jeśli nie jest to minifig).
  • Spostrzegawczość - umiejętnością przeciwną, do ukrywania się, jest Spostrzegawczość. Pozwala ona dostrzec ukryte pułapki, skarby i oczywiście ukryte postacie, jeśli są w zasięgu pola widzenia. Aby to zrobić, nalezy wykonać udany test umiejętności na poziom osłony. Przykładowo, jeśli minifig ukrywa się za krzakiem, który zasłania go w 1/3 (i ma umiejętność ukrywania), to poziom jego osłony wynosi 2 i test o takiej trudności należy wykonać. Test nie jest traktowany jako akcja, lecz jako czynność prosta. Udany test "odkrywa" postać przed oczami minifiga i "zdejmuje całkowicie" jego osłonę, nawet jeśli nie wynika ona z umiejętności ukrywania się. Koszt tej umiejętności to 2 punkty (* rozmiar struktury, jeśli nie jest to minifig).
  • Mistrz broni - ta umiejętność jest pomyślana jako rozwinięcie elitarnych wojowników. Ponieważ zostanie Mistrzem broni wymaga długiego treningu, wymagane jest określenie jaka broń jest brana pod uwagę (konkretny rodzaj, np. długi miecz, krótki łuk etc.). Każda dodatkowa broń, wymaga wydania osobnych punktów na umiejętność. W zamian minifig używający danej broni otrzymuje +1d6 do umiejętności i +1d6 do obrażeń zadawanych przy użyciu danej broni. Koszt tej umiejętności to 3 punkty (* rozmiar struktury, jeśli nie jest to minifig). Bonus do umiejętności obejmuje jedynie użycie danej broni. Nie jest brany pod uwagę przy innych testach.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższy tekst to ma na celu jedynie ochronę naszej strony przed botami. Przepraszamy za utrudnienia.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.