Ktoś mógłby powiedzieć, że LEGO to "tylko klocki" i jeszcze parę lat temu byłaby to prawda. Obecnie serie LEGO to poza klockami również filmy, gry masa gadgetów i... niemal gotowe światy do grania w RPG (Role Playing Games), zwane u nas również jako gry fabularne.
W 2004 roku, wydawnictwo WizKids wypuściło na rynek grę bitewną Pirates CSG (Constructible Strategy Game). W dużym uproszczeniu polegała ona na budowaniu flot ze statków różnych nacji, zaopatrywaniu ich w odpowiednią załogę i... oczywiście zdobywanie łupów w postaci skarbów, zarówno przekopując mozolnie wyspy, jak i atakując, wiozące takie skarby, statki przeciwników. Niestety WizKids zaprzestało dalszego rozwijania gry, która powoli odchodzi w zapomnienie.
Tym razem prezentuję zestaw do wykorzystania w QuickWars - czyli uproszczonej wersji Brikwars. W komplecie (zawierającycm statki dla dwóch stron - jasnej i ciemnej), znajdują się:
Parę lat temu firma LEGO rozpoczęła wydawanie gier planszowych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że składają się z klocków, co umożliwia ich rozbudowywanie i tworzenie własnych konstrukcji z elementów o doskonałej jakości wykonania. Wśród wielu tytułów będących odniesieniami do znanych gier planszowych, na specjalne wyróżnienie zasługuje jeden - Heroica.
Klocki LEGO (i nie tylko) od dawna goszczące w naszych domach wbrew pozorom nie służą jedynie zabawie w "dom". Mimo oficjalnej linii firmy LEGO Group, nie raz i nie dwa toczone są z ich udziałem krwawe bitwy i podboje. Nie powinien dziwić nikogo fakt, że powstał (i to już dość dawno temu) nieoficjalny system bitewny, pozwalający na usystematyzowanie reguł dotyczących takich walk.
Rok 2012 zapisze się w annałach LEGO oraz Star Wars jako pamiętny ze względu nie tylko na bardzo udane zestawy z serii, lecz również za sprawą doskonałej gry planszowej LEGO - Battle of Hoth.