Dla Użytkownika

Jesteś tutaj

klocki LEGO

Podełko na talię kart z klocków LEGO

Bywa tak, że ruszamy w trasę i pakując do plecaka karty, odkrywamy że tekturowe pudełko się podarło. Na takie okazje a także do zwykłego ich przechowywania zbudowałem proste pudełko z klocków LEGO. Konstrukcja w całości składa się z elementów serii Technic. Łączenia za pomocą pinów, są na tyle mocne, że bez problemów pudełko wytrzymuje każdą podróż.

Mała Liga BrikWars - zasady prowadzenia rozgrywek

Nadszedł czas, gdy możemy przystąpić do formowania rozgrywek ligowych w bitewniaka LEGO - BrikWars. Poniżej przedstawiam ramowy schemat i punktację ligi.

Kostkownica

Kostkownica jest pomysłem niezbyt nowym, bo pojemniki do rzucania kostek, zapobiegające ich "szukaniu pod stołem" są obecne wsród osób grających w tej czy innej formie od dawna, niemniej ta, konkretna jest zbudowana w całości z klocków LEGO. Ponadto zawiera "pojemnik" na kostki i jest łatwa do przeniesienia w nieco większej kieszeni.

Zasady dodatkowe

Zasady dodatkowe rozszerzają podstawową wersję gry o nowe możliwości i opcje. Część z nich może się znaleźć w większości rozgrywek, część będzie miała zastosowanie tylko w niektórych rozgrywkach. Od umowy między graczami zależy, o które z zasad będą chcieli wzbogacić swoją zabawę.

Kości niezgody

Czasami może wystąpić w grze "Bitwy Morskie", sytuacja w której gracze nie mogą się zgodzić co do działania jakiegoś manewru lub nie są pewni jego efektu. Przykładem może być sytuacja, gdy statek taranujący kończy ruch na styku ze statkiem taranowanym - niepewność może wynikać, zwyczajnie z niedokładności ruchu (również wcześniejszych ruchów), lub wystających elementów statku (zarówno jednego jak i drugiego). W takich wypadkach, z pomocą przychodzą nam wtedy "kości niezgody".

Czarna Mary

... Płynie okręt przez odmęty,
Nie zwyczajny - lecz zaklęty:
Pokład pusty, burta pusta,
Poprzez burtę fala chlusta,
Wicher pędzi go i nagli,
Chociaż nie ma na nim żagli.

LEGO 75078 Star Wars Transporter szturmowców w BW

LEGO 75078 transporter szturmowcówW dniu wczorajszym, zdecydowałem się na rozpisanie na zasady BrikWars zestawu LEGO z Komandosami Senatu (zestaw LEGO numer 75088). W wersji skróconej, zaprezentowałem w/w na LUGPol'u i zostałem poproszony prze Kocura, o rozpisanie innego zestawu - 75078. To również jest przemiły battlepack. Co prawda w środku dostajemy czterech zwykłych żołnierzy, ale za to pojazd jest z tych latających.

Młyn Stęporowy

Młyn Stępowy, zwany też stęporowym zamiast żaren miał stępory, które unosiły się i opadały. Niniejszy moc jest ilustracją działania tego urządzenia, specjalnie przygotowaną jako model "do 200 elementów". Warto tu zaznaczyć, że młyny takie zazwyczaj były stosowane do rozdrabniania rud metali i kruszywa a nie do mielenia mąki.

Zdecydowałem się na wykonanie w zasadzie wiatraka stęporowego ale nie jestem pewien, czy nie przerobić go jednak na młyn - w sumie jest jeszcze trochę czasu.

Rodzinny Domek z klocków LEGO

To, że LEGO jest zaraźliwe wiedziałem już od dawna, ale że moja żona się nim zarazi - to nawet przez myśl mi nie przeszło. W efekcie powstał domek, o niezwykłej konstrukcji - umożliwiający swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Prace trwały długo... konstrukcja byłą wielokrotnie przebudowywana i usprawniana... ale efekt jest wspaniały a co najważniejsze bawialny. Całość zajmuje dwie płyty bazowe - czyli 32 x 64 study (kropki).

Jadą czołgi... jadą...

Tym razem MOC'e są dwa - mojego syna i mój. Oba to czołgi z klocków LEGO, przeznaczone do BrikWars - co było zainspirowane rozmowami tuż przed grą z X3kutorem. Jeden, jest klasycznym niemal czołgiem krasnoludów, zbudowanym ze stali i kamienia, i napędzanym parą.

Strony

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1 Subtheme by Hieroglif Błąd | Klocki LEGO na wesoło

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/szerszen/moje_www/netla/includes/common.inc:2807) w drupal_send_headers() (linia 1501 z /home/szerszen/moje_www/netla/includes/bootstrap.inc).
  • ParseError: syntax error, unexpected '*', expecting end of file w theme_render_template() (linia 13 z /home/szerszen/moje_www/netla/sites/klocki.netla.pl/themes/legoanalytic/comment.tpl.php).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.